İç transferde 8, dış transferde ise 11 oyuncu ile anlaşarak gövde gösterisi yapan Turuncu-Siyahlılar Bölgesel Amatör Lig hedefini gerçeğe dönüştürmek
Trabzon 1. Amatör Küme ekibi Yolspor yeni sezon öncesinde iç ve dış transfere hız kazandırdı. Turuncu-Siyahlılar iç transferde 8, dış transferde ise 11 oyuncu ile anlaştı. Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lokali’nde yapılan imza töreninde Kulüp Başkanı Ali Rıza Çakır, İkinci Başkan Bülent Çakır, Başkan Yardımcısı Yener Kum, Mali Sayman Yılmaz Arda Karahasanoğlu, Genel Sekreter Mehmet Sekban, Basın Sözcüsü Fatih Tütüncü ve üyeler den Turan Çakır, Ömer Faruk Atabaş ve Süleyman İşcan katıldı.
İç transferde Kaptan Fatih Gül, Adem Altıntaş, Gökler, Efkan, Murat Gür, Adem Çoban, Ümit ve Sefa ile nikah tazeleyen Yolspor dış transferde ise Beşirlispor’dan Şükrü, Emrah, Temel, Faroz Gençlik’ten (Kanuni) Erol, 1961 Arsin’den (Zağnosspor) Kerem, Yomra’dan Saygın, Kars’tan Ali Kemal, DSİ Karadeniz’den Turgay, İdmanocağı’ndan Emre, Yalıspor’dan Mustafa ve Karaderespor’dan Halit ile anlaştı.
Ekibime güvenim tam
Trabzon futbolunun elit oyuncularını transfer ettiklerinin altını çizen Yolspor Kulüp Başkanı Ali Rıza Çakır, “2-3 oyuncu daha kadromuza katacağız. Alt yapıdan da 6 oyuncumuzu yukarıya taşıdık. Güçlü bir ekip kurduk. Kısa sürede ekip içindeki kaynaşmayı sağlayarak bu yıl Yolspor’a yakışır futbol ile şampiyonluk mücadelesi vereceğiz. Ekibime güveniyorum. Geçen sezon kaçırdığımız şampiyonluğa bu yıl ulaşacağız” diye konuştu.
Yunus MERMERTAŞ