Yaren Yılmaz yüzmede, Hasan Hüseyin Ergenç taekwondoda, İbrahim Bekar eskrimde ve Sena Kayacan atıcılıkta elde ettikleri başarılarla gurur yaşattılar.
Yomra Anadolu Lisesinin 4 öğrencisi 4 ayrı branşta elde ettikleri başarılarla vitrine çıktı. Yaren Yılmaz Genç Kızlar Yüzme İl Şampiyonasında 100 metre serbest, 20 metre karışık, 50 metre serbest ve 100 metre kurbağalamada birincilik elde ederken Hasan Hüseyin Ergenç ise 59 kiloda taekwondoda il şampiyonluğuna imza attı. Yılmaz ve Ergenç, okullarını Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hazırlanıyorlar.
İbrahim Bekar ise eskrimde il ikinciliğini okuluna kazandırırken Sena Kayacan atıcılıkta elde ettiği önemli başarılarla Yomra Anadolu Lisesinin gurur kaynaklarından biri oldu. Başarılı sporcular okul yönetimi tarafından onurlandırıldı. Öte yandan öğrencilerin spor faaliyetlerinde başarı düzeyi Yomra Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Sevim sayesinde artış gösterdi.
Başarı sayımız artacak
Öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade eden Yomra Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Kadı Kadıoğlu, Öğrencilerimize okul için verdiğimiz eğitimlerin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmalarını istiyoruz. İtici potansiyeli olabilecek 4 öğrencimizi onurlandırdık. Bu öğrencilerin sayısını artırmak istiyoruz. Zamanla daha değişik alanlarda da gelişmeler kaydedeceğiz. Tiyatro grubunda da başarılı bir öğrencimiz var. Şimdilik 5 öğrencimiz ön planda ancak gelecek yıl 30-40 öğrenciyle sosyal etkinliklerde var olmak istiyoruz diye konuştu.
Durmak yok yola devam
Yomra Anadolu Lisesinde göreve başladığı günden bu yana başarılı çalışmalara imza atan Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Sevim, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyor. Hedeflerinin başarı çıtasını daha da yükseltmek olduğunu dile getiren Sevim, Başarının birinci sırrı çok çalışmak. Sporcularımıza bunu aşıladık. Onlarda var olan potansiyeli ortaya çıkararak hedefimize ulaştık. Ancak durmadan yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz. Eğitimin yanında sportif başarıyla da ön planda olacağız diye konuştu.