SON DAKİKA
SON DAKİKA
Kendini Bilmek
24.04.2022

“İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir” deyişi Yunus Emre’nin önemli manifestosudur. Bilmenin ilk harfi, insanın kendini bilmesiyle başlar.

İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir,

Sen kendini bilmezsin ya nice okumaktır.

Yunus Emre der hoca gerekse var bin kez hacca,

Hepsinden iyice bir gönle girmektir!

Kendini bilmesi gerekenler, siyasetçiler ve toplumu yönlendiren basın çalışanlarıdır. Öncelikle, bazı siyasetçilere birkaç lafım olacak! Benim, AKP larvası dediğim Davutoğlu ve Babacan “kendini bilmek” konusunda en zıt örneklerdendir. Gerçek demokrasilerde bu kişilerin yerlerinin cezaevi mi yoksa siyaset mi olduğu Yüce Divan’da yargılandıktan sonra belli olur. Ama bu iki larva, AKP’den ayrılmakla tüm suçlarından kurtulduklarını zannediyor ve şimdi de “Vatan Kurtaran Aslan” havasında dolaşıyor ya, insanın “pes, yüzsüzlüğün bu kadarı da görülmemiştir” diyesi geliyor!

FETÖ ile koyun koyuna yatanlar bunlar. TSK’nın Atatürkçü komutanlarına kumpas kurup, onları zindana attıranlar bunlar. Çözüm Süreci, ihanet sürecinde başrolü oynayıp, PKK’ya can veren bunlar. Kozmik Odayı FETÖ’nün militanlarına açan bunlar. Atatürk’e karşı siyasal ümmetçilik yapanlar bunlar. 17/25 Aralık’ta HIRSIZLARI Yüce Divana göndermeyip, suçları örtenler bunlar. (17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk- Rüşvet rezaletindeki ses ve görüntü tapelerinin GERÇEK olduğunu söyleyenler AKP’li İçişleri Bakanı Soylu ve “Beni de hırsızlarla aynı çuvala attılar” diyen AKP’li Bakan Erdoğan Bayraktar’dır.)

Ortadoğu’da tarihin en büyük Müslüman katliamını ABD emriyle yapanlar bunlar. Ortadoğu’da tarihin en büyük tecavüzlerine yol veren bunlar. Ortadoğu politikası sebebiyle, 10 milyon sığınmacıyı başımıza bela eden bunlar. Gelecek nesillerin hakkı olan 250 milyar doları, Irak-Suriye’de gömenler bunlar. Atatürk’ün yarattığı Cumhuriyetin tüm eserlerini satanlar bunlar. (Telekom) İstikşafi görüşmeler deyip, Anayasayı ihlal edenler bunlar. Suruç ve Ankara Gar katliamının siyasi sorumluları bunlar. Şimdi bu yüzsüzler diyecekler ki; yazılanlar doğru ama Erdoğan yaptı. Ayrıca biz çalmadık ki! 2019 Eylül ayına kadar bu iki larva AKP üyesi idiler. Bunların yukarıda yazılanlardan bir tanesi için itiraz ettiğini dudunuz mu? Niçin Abdüllatif Şener gibi istifa etmediler de sessiz kalarak hırsızlıkları, soygunları, cinayetleri onayladılar? Bunlar apaçık SUÇ ORTAĞIDIR!

Gazeteci ve Halk TV Yorumcusu Levent Gültekin şunu söylüyor; “Arkadaş, evde yangın var. Davutoğlu ve Babacan söndürmeye yardıma gelmişler. Siz AKP’de kalın mı diyelim?” Sayın Gültekin, ülkemizde yangın çıkaranlar da, vatanımızı yangın yerine çevirenler de bunlar! Bunlar yapmayı bilmez, sadece yıkmayı yakmayı bilirler, yangına su yerine benzin dökerler. Bastıkları yerde ot bitmez. Bir defa olsun Türk milletinden özür mü dilediler? Ülkenin işi bu ikiliye kaldıysa ört üzerimizi ölelim, daha iyi!

Sayın Kılıçdaroğlu; evinizin elektriği kesilmiş! Geçmiş olsun. Elektriği-doğalgazı kesilen 4,5 milyon vatandaşımızla dayanışma için “Elektrik parası ödememe” eylemini gerçekleştirdiğiniz açıklandı.

Yüksek Planlama Kurulu 18 Mayıs 2009 da 2009/11 nolu kararı ile elektrik dağıtımını özelleştirdi. Dönemin CHP Genel Başkanı Baykal, kaset işleriyle uğraşacağına keşke bu özelleştirmeye destek vermeseydi. Siz de, dönemin Başbakan Yardımcısı-Devlet Bakanı-Ekonomi-Bankalar- Hazine ve Yüksek Planlama Kurulu sorumlusu tarikat artığı Babacan’ı kolunuza takıp, masanıza oturtmasaydınız!

Şimdi elektriği-doğalgazı kesik vatandaşa “Bu ikili, sizin kesik elektriğinizi ve doğalgazınızı açacak mı diyeceksiniz? Bir deklarasyon yazdılar, sizin ve Cumhuriyeti kuran CHP’nin alnına, 1921 Anayasasının en geniş kapsamlı Anayasa olduğunu, etnik kökene ve inanca göre parti kurulması lekesini sürdüler! Bunun arkasından, patronları Huber Apo’yu Cumhurbaşkanı adayı yapmak gelecek! Ah be Kemal Bey, bir kez olsun yüzünüzü Türk milletine ve Atatürk’e dönseniz, gerçekleri siz de göreceksiniz! Yoksa bu cemaat ve tarikat artıkları size büyü mü yaptı? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Sağlık ve başarı dileklerimle…

Yorum Yap


550

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap