Belediye Başkan adayı Özcan, Pazarkapı'yı ziyaret ederek burada vatandaş ve esnafla buluştu.
CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Nazım Özcan, Pazarkapı Mahallesini ziyaret ederek burada vatandaş ve esnafla buluştu. Pazarkapı Mahallesinde her partiden vatandaşın sevgisi ve ilgisi ile karşılaşan CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Nazım Özcan, esnaflıktan gelme bir aday olması nedeniyle esnafların sorunlarını bildiğini ve bu sorumlulukta hareket edeceğini söyledi.
ÇÜNKÜ BİZ ESNAFIZ
Özcan, Pazarkapıda baba mesleği olan ve unutulmaya yüz tutmuş yorgancılığı icra eden bir esnafla uzun uzun sohbet etti ve daha sonra dikiş makinesinin başına geçti. Gençliğinde kardeşi ile birlikte bu işi de yaptığını belirten Özcan, "Elimizden her iş gelir, çünkü biz esnafız ve biz anlarız esnafın halinden" dedi.
TARİHİ YAPILARI KORUMALIYIZ
Trabzonun tarihi dokularını da barındıran Pazarkapıda yıkılmak üzere olan tarihi evlerin değerlendirilmesi noktasında açıklama yapan CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Özcan, "Pazarkapı Mahallemizde gördüğümüz manzara bizi üzdü. Çünkü bu kadar güzel ve değerlendirilmeye müsait tarihi yapılar yıkılmaya terkedilmiş ve yeniden değerlendirilmemiş. Bunları tek tek gözden geçireceğiz ve Trabzonun tarihi dokularını ön plana çıkartacağız" dedi.