Trabzonda CHP Teşkilatı kahvaltıda buluştu.
Kahvaltıya CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlunun yanı sıra CHP İl Başkanı Yavuz Karan, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya, İl ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan CHP Trabzon Milletvekili M. Volkan Canalioğlu, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Türkiyenin çimentosu olduğunu belirterek CHP Türkiyenin çimentosu, laik demokratik Cumhuriyetin en büyük güvencesidir dedi.
TBMMde Trabzon Milletvekili olarak tek başına büyük mücadele verdiğini, kentin ve ülkenin sorunları ile yakından ilgilendiğini belirten Canalioğlu, TBMMde Trabzon Milletvekili olarak 6 kişi görünmemize karşın tek başıma mücadele ediyorum. Trabzonun ve ülkemizin sorunları ile tek başıma ilgileniyorum. Bakan Bayraktar hariç, diğer AKP milletvekilleri ortada yok. Zaman zaman mecliste görünüyorlar ancak el kaldırıp indirmekten başka bir iş yaptıkları yok ifadelerini kullandı.
AK Parti iktidarının Türkiyeyi getirdiği noktayı; ülkesini ve bayrağını seven herkes çok iyi biliyor diyen Canalioğlu Ülkemizin tüm kurumlarını eline geçiren AKPnin eline geçiremediği tek kurum CHPdir. Bu nedenle Başbakan ve ekibi her fırsatta CHPye saldırmakta, karalamakta ve çamur atmaktadır. Yalan ve dolanlarla partimizi yıpratmaya çalışmaktadırlar. Ama bu parti Cumhuriyetle birlikte kurulmuş ve ülkenin çimentosudur. İktidarın hedefi Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmektir diye konuştu.
Yerel seçimlere 14 ay kaldığını hatırlatan Canalioğlu Her günü çok iyi değerlendirmeliyiz. Çok çalışmalıyız.. Konuşalım, sorunlarımızı ortaya koyalım, tartışalım ve çözüm bulalım. Omuz omuza çalışalım, birbirimizi eleştirmeyi bırakalım ve hatalarımızı yüz yüze söyleyelim. Birbirimizle değil, alanda partimiz için mücadele edelim. Kişisel hatalarımız olabilir. Bu hataları içimizde çözmeliyiz. Ülkemizin CHPye ihtiyacı vardır şeklinde konuştu.