Güngör, Büyükşehir olmasına rağmen Ordunun milletvekili sayısının 5e düşmesini değerlendirdi.
CHP Ordu İl Başkanı Osman Güngör, Büyükşehir olmasına rağmen Ordunun milletvekili sayısının 7den 5e düşmesini değerlendirerek, Toplum bu durumu iyi yorumlamalıdır dedi.
Osman Güngör yaptığı açıklamada, yerel seçimlerden geriye dönük bir yıl öncesinde Orduyu Büyükşehir yapmak için bazı girişimler yapıldığına dikkat çekti. Nüfus taşıma yoluyla Ordunun Büyükşehir yapıldığını belirten Güngör, Şimdi gelinen noktada Ordu Büyükşehir olmasına rağmen milletvekili sayısı 7den 6ya daha sonra 5e düştü. Bu durumu biz değil toplum değerlendirmelidir diye konuştu.
Ordunun ekonomik ve sosyal sebeplerle göç verdiğinin zaten bilindiğini, Büyükşehir yapılma aşamasında farklı illerden nüfus taşıması yapıldığını hatırlatan Güngör, Nüfus 770 bini bulmuştu. Ordu Büyükşehir olduktan sonra nüfusu Orduya taşınanlar tek tek geriye dönüş yaptı. Son TÜİK raporları Ordunun nüfusunu 731 bin gösterdi. Yüksek Seçim Kurulu da milletvekili sayısını 5e düşürdü. Büyürken küçüldük şeklinde konuştu.