Trabzonda yerel seçimlerle ilgili ittifak sorularına net mesaj verildi.
Trabzonda partiler arası diyalog ve hoşgörü ortamı pek çok ilin çok ilerisinde bulunurken özellikle partiler arası tatlı bir rekabette kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Verilen demeçler ve açıklamaların yanı sıra siyasi partilerin nezaket ziyaretlerinde de bu tablo kendini gösteriyor. Son olarak CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kayanın MHP Merkez İlçe yönetimine yapmış olduğu iadeyi ziyarette de gazetecilerin yerel seçimlerle ilgili soruları da rekabetin boyutlarını ortaya koydu. Samimi ve dostane bir ziyarete aynı şekilde gösterdiği karşılama ile karşılık veren MHP Merkez İlçe yönetimi söz konusu yerel seçimlerle ilgili net konuştu.
İTTİFAK SÖZ KONUSU OLMAZ
CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya, yerel seçimler elbette bizim için öncelikli hedefimizdir. Bu hedefi gerçekleştirmek için de güçlü bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm Türkiyede olduğu gibi Trabzon için de iddialıyız. Herkes kendi yolunda seçimlere girecek. Biz bir ittifak düşünmüyoruz Trabzonda gülcü konumdayız. CHP olarak çalışmalarımız AK parti karşıtlığı olarak algılanmamalı. Trabzonu kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız dedi.
TRABZONDA İDDİALIYIZ
Ziyarette MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve merkez ilçe yöneticileri CHPli siyasetçileri samimi bir şekilde karşılayarak misafirperverliğin en güzel örneklerinden birini sergiledi. Kim birinci olacak sorusuna Bütün siyasi partiler birinci olmak için sahaya çıkar ve çalışır.
Ancak tabi ki biz birinci olacağız şeklinde cevap veren MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, MHPye gönül verenlerle birlikte Trabzonda yerel seçimleri kazanmaya kararlıyız. O gücümüz de var. Kendini gülcü zannedenler bir bakmışsınız ki güçsüzlüğü ortaya çıkmıştır. Geçmiş yılların aksine Trabzonda iddialıyız ve orta hisar belediyesi dahil Büyükşehiri kazanacağız dedi.
BÜYÜK REKABET
Partiler arası diyaloğun bütünleştirici etkisi bir tarafa siyasetin nabzının yerel seçimler ilerledikçe sert atacağı görülüyor. Trabzonda mevcut belediyede iddialı konumda bulunan AK Parti belediyesini kimin kazanacağı ise merak konusu. Her siyasetçi kendi partisini gülcü olarak görürken AK Parti de MHP ve CHP kadar iddialı konumda bulunuyor.