Trabzonun iki şampiyon boksörü Keleş ve Köroğlundan Karadeniz'e özel açıklamalar.
Türkiye şampiyonluklarının kendilerini tatmin etmediğini ifade eden Fatih Keleş ve Abdulkadir Köroğlu, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bir yana rüyalarımızı 2016 Olimpiyatlarında madalya almak süslüyor diye konuştular.
GURUR KAYNAKLARI
2012 Büyükler Türkiye Şampiyonasında bir kez daha Trabzona gurur yaşatan 60 kiloda Avrupa şampiyonu Fatih Keleş ile 39 kiloda mazisinde sayısız şampiyonluk barındıran Abdulkadir Köroğlu, Karadenize özel açıklamalar yaptı. Bir şampiyonadan daha yüzlerinin akıyla çıkan Keleş ve Köroğlu, en büyük hedeflerinin 2016 Olimpiyatlarında madalya özlemine son vermek olduğunu dile getirdiler.
GÖZLER 2016DA
Her yıl olduğu gibi 2013 yılına da büyük bir heyecanla hazırlandıklarını kaydeden Avrupa Boks Şampiyonu Fatih Keleş, "2012 Olimpiyatlarında yaşadığımız olumsuzluklar bizi kamçıladı. 2012 Londra Olimpiyatlarında ülkemize madalya kazandırmayı çok istiyorduk ancak bunu başaramadık. Önümüzde 2016 Olimpiyatları var. Hedefimizi 2016 olarak belirledik. Önümüzde uzun bir süreç var. Bu süreçte çalışmalarımızdan ödün vermeyeceğiz. Ve 2016da ülkemizin olimpiyat madalyası özlemine son vereceğiz" ifadelerini kullandı.
HEDEFİMİZ BELLİ
Türk boksunda elde ettiği başarılarla Trabzonun gururlarından bir tanesi olan Abdulkadir Köroğlu ise, bir Türkiye Şampiyonasından daha yüzlerinin akıyla çıktıklarını ifade etti. Köroğlu, "Artık Türkiye şampiyonlukları bizi tatmin etmiyor. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarla kendimizi kanıtlamıştık. Bizim için bundan sonra başarı Avrupa, Dünya şampiyonlukları ve olimpiyatlarda madalya kazanmak. Bu hedeflerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Allahın izniyle bu rüyamızı da gerçeğe dönüştüreceğiz. Bu sayede Trabzona ve Türkiyeye gurur yaşatacağız" diye konuştu.
BU BAŞARILAR BiZi TATMiN ETMiYOR
YÜZ AKLARIMIZ
2012 Büyükler Avrupa Şampiyonasında 60 kiloda Fatih Keleş ve 69 kiloda Abdulkadir Köroğlunun aldığı altın madalyaları "sıradan" olarak değerlendiren antrenörleri Nazım Dalkıran, "Türkiye şampiyonluğu bizim için artık başarı değil. Biz geçmişte yaptıklarımızla daha büyük başarıları hak ediyoruz. Bugüne kadar ülkemize ve Trabzona Avrupa ve dünyada önemli başarılar getirdik" diye konuştu.
OLİMPİYAT MADALYASI
"Bizim sporcularımızdan beklentilerimiz daha büyük" diyen Dalkıran, şöyle devam etti: "İkisi de birbirinden yetenekli boksörler. Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bir yana hedefimizi 2016 Olimpiyatlarında madalya almak olarak belirledik. Sporcularımızla gurur duyuyoruz ve 2016da bu özleme son vereceklerine inanıyoruz."
ÇOK ÜZÜYOR
Trabzon boksunun acı gerçeğine de değinen Dalkıran, "Gönül isterdi ki sporcularımızın hepsi Trabzon forması altında bu başarılara imza atsın. Maalesef sporcularımızın bir kısmı Fenerbahçe, bir kısmı Beşiktaş, Avrupa şampiyonu Fatih Keleş de Kocaeli adına dövüşüyor. Trabzonda hazırlanıyorlar ama formalarını giydikleri takımları temsil ediyorlar. Bu da bizi üzüyor. Trabzon boksta bir numara. Ancak sporcularımız başka kulüpler adına dövüşüyorlar. Trabzon artık büyük şehir. İnanıyorum ki belediye bu sporculara sahip çıkacak" diye konuştu.
SÖZ VERDİLER
2012 Büyükler Türkiye Şampiyonasından altın madalyalarla ayrılan Keleş ve Köroğlunu 2013 yılı Nisan ayında Beyaz Rusyadaki Avrupa Şampiyonası bekliyor. Haziran ayında Akdeniz Oyunlarına katılacak olan boksörler önümüzdeki günlerde milli takım kampına dahil olacaklar. Şampiyonlar, başarılı hazırlık döneminin ardından yeni yılda da Trabzonu gururla temsil edeceklerine dair söz verdiler.