Ligde ilk kez forma giydi.
Trabzonsporun devre arasında 1461 Trabzondan kadrosuna kattığı Abdullah Karmil, dün akşam ilki yaşadı. Bordo-Mavili forma ile ilk maçına 24 Ocakta Mersin İdmanyurdu ile oynanan kupa maçında çıkan Abdullah, dün akşam yine Mersin İdmanyurdu ile oynanan bir karşılaşmada ilk lig maçına çıktı. Abdullah, kupadaki maçta olduğu gibi başarılı bir performans sergilerken gelecek haftalar için de umut saçtı.
Öte yandan maç sonu yaptığı açıklamada ligde ilk kez forma giydiği maçtan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduğunu söyleyen Abdullah Karmil, Bizim için iyi oyundan ziyade 3 puan daha önemliydi. Bunu aldığımız için sevinçliyim dedi. Yeni mevkisi ile ilgili olarak konuşan Abdullah, Sağbek olarak 4 sene önce oynadım. Hocam nerde görev verirse orda oynarım. Bu formayı taşımak benim için gurur verici dedi.