Bu sezon ilk kez üst üste iki maç kazanan Bordo-Mavililer çıkışa geçti.
Trabzonspor rakiplerinin puan kaybettiği haftada adeta altın buldu. Bordo-Mavililer, 4 basamak yükseldiği haftada Galatasaray ve Fenerbahçenin ensesine yapıştı
FARK AZALDI
Karadeniz Fırtınası geri döndü. Sezona kötü başlayan ve aldığı sonuçlarla zirvenin epey uzağında kalan Trabzonspor, son iki haftada aldığı galibiyetlerle zirvede ağırlığını hissettirmeye başladı. Ligin 11.haftasında sahasında Aksihar Belediyesporu 3-1 mağlup eden ve ardından önceki akşam da Ordusporu deplasmanda yenerek bu sezon ilk kez üst üste kazanan Bordo-Mavililer, 10.sıradan 6.sıraya yükseldi ve zirve ile aradaki puan farkını da 3e indirdi.
BNU KEZ BAŞARDI
Geçtiğimiz maçlarda zirvedeki rakiplerinin puan kaybettiği haftaları iyi değerlendiremeyen Trabzonspor, bu haftanın ise en karlı takımlarından biri oldu. 22 puanla zirveyi paylaşan Galatasaray ve Antalyasporun yenildiği, Fenerbahçe, Eskişehir ve Sivassporun 2şer puan kaybettiği haftada 6 puanlık Orduspor maçını kazanan Bordo-Maviler puanını 19a yükselterek zirvedeki rakiplerine gözdağı verdi. Karadeniz Fırtınası üst üste aldığı galibiyetlerle taraftarlarına da güven aşıladı.