Ligin ikinci haftasında Tavşanlı Linyit deplasmanında aldıkları galibiyetin önemine değinen Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, gerektiği gibi
İlk haftada aldıkları yenilgiyi unutturdukları için mutlu olduklarını kaydeden Kalpar, "Zor bir deplasman olacağını biliyorduk. Ona göre oyun şablonumuzu ayarladık. Rakibin açıklarını iyi değerlendirdik" dedi. Galibiyette taraftarlarının da önemli rol oynadığının altını çizen Kalpar, "Taraftarımız da bizi bu zorlu deplasmanda yalnız bırakmadı. Her açıdan güzel bir galibiyet oldu. Taraftarımıza armağan olsun. Çıkışımız ilerleyen haftalarda sürecek" dedi.