Trabzon Futbol Hakemliğinde bir ilki başararak 2013 yılı FİFA kokartı taşıyacak olan Barış Şimşek, Trabzon Yavuz Selim Futbol Sahasında oynanan Necm
Futbolda Avrupa arenasında orta hakem olarak görev yapacak olan Şimşek, yardımcı hakem olarak FİFA Kokartı takan Turgay Güdü ve İsmail Köseden sonra ulusal arenada görev yapan 3. Trabzonlu hakem olacak.
Trabzon Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Muhammet Başkan, meslektaşının bu ünvanı almasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Türk hakemliği son yıllarda büyük bir atılım içersinde. Burada Trabzon dan birinin isminin olması bizleri son derece memnun etmiştir diyerek günün anısına Barış Şimşeke bir plaket verdi.
Törene Futbol İl Temsilcisi Zeki Kurt, ASKF Başkanı Cahit Erdem, Hakem Kurulu Başkanı Sefer Altıntaş ile diğer protokol üyeleri katıldı. Necmiatispor Asbaşkan Hakan Usta maç öncesi Barış Şimşeke FİFA Hakemi unvanı alması nedeniyle çiçek verdi.