Ligdeki ilk sezonlarında rakiplerine kök söktürmüştü.
Geride kalan 14 maçta 9 puan toplayan ve ateş hattında kalan Mavi-Beyazlılar, geçen sezon aynı haftada 21 puan toplamış ve zirve mücadelesi veriyordu.
13 PUAN GERİDE
Spor Toto 3.Lig 1.Grup ekiplerinden Beşikdüzüspor geçmişi mumla arıyor. Geçen sezon ilk kez mücadele ettikleri ligde harikalar yaratan ve rakiplerine kök söktüren Mavi-Beyazlılar, bu sezon tam tersi bir sezon geçirerek rakiplerine puan dağıtıyor. 2011-2012 sezonunda 14 haftada 5 galibiyet 6 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Beşikdüzüspor, topladığı 21 puanla dikkat çekmişti. Beşikdüzüspor söz konusu sezonda rakip fileleri 18 kez sarsarken kalesinde ise 16 gol görmüştü.
KRİTİK MAÇLAR
Mavi-Beyazlılar, bu sezon ise geride kalan 14 haftada camiasını üzdü. Beşikdüzüspor 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak topladığı 9 puanla 17.sırada kaldı. Ligin dibine demir atan Trabzon temsilcisi attığı 12 gole karşılık kalesinde 20 gol gördü. Beşikdüzüsporun bu kötü gidişi spor severleri üzerken bir an önce toparlanmaları gerektiğinin altı çizildi. 17.sırada kalan Mavi-Beyazlıları kalan haftalarda zorlu maçlar bekliyor.