Trabzonsporun yetenekli savunma oyuncusu Mustafa Yumlu, Mersin İdmanyurdu karşısında bu sezon ilk gollerini attı.
Geçen sezon ligde iki golü bulunan Mustafa, Mersin İdmanyurdu maçının 35.dakikasında Olcanın korner atışında topa iyi yükseldi ve kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu. Bu gol Mustafanın bu sezonki ilk golü oldu. Forvetlerin sustuğu maçta 83te ikinci golüne imza atan Mustafa en son golünü 10 Şubat 2012de ligde Gaziantepe atmıştı. Mustafa attığı golleri Giray Kaçara armağan etti.