Trabzonspor'da son 5 haftada 4 kırmızı kart görülmesi teknik heyeti harekete geçirdi.
Ligin ilk yarısı boyunca hiç kırmızı kart görmeyen bordo mavili oyuncular, devre arası kampının ardından adeta kızardı. Kupada deplasmanda 12 Ocak'ta oynanan Antalyaspor maçında Adrian bu sezonki ilk kırmızı kartı görürken, Serkan ligdeki Karabük, Celustka ligdeki Elazığ ve son olarak Aykut da kupada depmlasmandeki Eskişehir maçlarında kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Bordo mavili oyuncular 4 kırmızı kartı da ikinci sarı karttan gördü.