Trabzonlu oyuncular artık ağırlıklarını ligde ve kupada hissettirmeye başladılar.
Yüzler güldü
Trabzonsporun Mersin İdman Yurdu maçındaki görüntüsü Bordo-Mavili renklere gönül verenlerin yüzünü güldürdü. Trabzonsporun şampiyonluklarındaki en büyük faktör Bordo-Mavili takımın Trabzonlu futbolculardan kurulu olmasıydı. Mersin İdman Yurdu maçında ortaya çıkan tablo karamsar havayı bir nebze de olsa giderdi.
Sayı artmalı
Mustafa Yumlu, Aykut Akgün, Abdullah Karmil ve Zeki Yavrunun bir arada Mersin İdman Yurdu maçında görev yapmaları ve oynadıkları futbolla geleceğe dönük olumlu izlenim bırakmaları Trabzonspor için büyük bir kazanç olarak değerlendirildi. Yeni hedef ise sezon sonunda bu sayıyı artırmak, bütçeye önemli katkı sağlamak olarak belirlendi.
Kaliteli isimler
Mustafa Yumlu, Trabzonlu oyunculara şans verilmesi halinde neler yapabileceklerini Mersin İdman Yurdu maçında ortaya koyduklarını dile getirerek, "Mersin karşısında görev alan Zeki, Aykut ve Abdullah iyi görüntü verdiler. Bu tabii ki güzel bir şey. Önemli olan sayısal olarak bu rakamı artırmak. Alttan kaliteli isimler gelecektir" dedi.