Ligde 9 maçtır kazanan Çotanaklar, Kırklarelisporu da mağlup ederek şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmayı hedefliyor.
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta zirve mücadelesi veren Giresunspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Kırklarelispor maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını Teknik Direktör Mehmet Birinci yönetiminde yapan Yeşil-Beyazlılarda tedavisi devam eden Hüsamettin Tut takımdan ayrı düz koşu yaptı. Taktik ağırlıklı antrenmanda futbolcuların morallerinin hayli yüksek olduğu gözlendi.
Son 9 maçını kazanan Giresunsporda Başkan Yardımcısı Mehmet Kazancıoğlu, Kırklareli maçından da üç puanla ayrılıp 10da 10 yapmak ve rekor kırmak istediklerini söyledi. Kazancıoğlu, "Özgüvenimiz yüksek. Rakip ayrımı yapmaksızın her maçı final olarak görüyor ve hepsini kazanmak istiyoruz. Kırklarelispor ile çok kritik bir 90 dakikaya çıkacağız. 9 maçtır kazanıyoruz. Bu seriyi Kırklareli deplasmanında da sürdürmek amacındayız" diye konuştu.
Mesut ERDOĞAN