Ligin ilk yarısında 17 maçta 15 gol yiyen Bordo-Mavililer, ikinci yarıda 10 maçta 17 gol yedi.
Süper Ligde ilk yarıda 15 golle en az gol yiyen takım unvanını taşıyan Trabzonspor, ikinci yarıda bu özelliğini tamamen kaybetti. Ligin ikinci yarısında henüz 10 maç geride kalırken Bordo-Mavili takım kalesinde tam 17 gol gördü. 27 maçta toplam 32 gol yiyen Karadeniz ekibi, unvanını şu ana kadar 28 gol yiyen Kasımpaşaya kaptırırken, sıralamada ise 4. oldu.
Öte yandan Trabzonspor, küme potasında yer alan Mersin, Akhisar ve Elazığdan sonra ligin en az gol atan takımı olarak dikkat çekti. Ligin ilk yarısında rakip ağları 19 kez sarsan Trabzonspor ikinci yarıda ise rakip ağlara 11 gol atabildi. Trabzonspor ikinci yarıda 4 maçta ağları havalandıramazken, bu durum golcü olmayışını bir kez daha gözler önüne serdi.