Teknik Direktör Rıza Çalımbay, transferde önemli adımlar atacaklarını söyledi.
HAREKETE GEÇMELİYİZ
Lige yeni çıkan takımlar için en zor sezonun ilk yıl olduğunu belirten Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "İlk yılı atlattıktan sonra kolay kolay sorun yaşamıyorsunuz. Rize futbol potansiyeli iyi olan bir il. Önemli olan bu ilk yılı en iyi şekilde atlatmak. Hedefimiz bu sezon en az ilk on takım arasında olmaktır. Hatta ilk sekizi hedefleyeceğiz. Bu biraz da bizim yönetimimizin yapacağı fedakarlığa bağlı, bütçeye bağlı, alınacak futbolculara bağlı. Eğer çok iyi futbolcular alabilirsek, bu ligi kaldıracak oyuncular alabilirsek o zaman hedef bambaşka olur" dedi.
ORTAK KARAR VERDİK
Geçtiğimiz günlerde önceki sezon takımın formasını giyen 15 oyuncu ile yollarını ayırdıklarını belirten Çalımbay, şöyle devam etti: "Bu oyuncular yönetimin takdiri ile ayrılan oyuncular. 9-10 oyuncunun kalmasını istedim. Onlar takımda kaldı. Yani yönetimle aynı isimler üzerinde fikir birliğine vardık. Geldiğimde önümüze konulan listede arkadaşlar işaretlenmişti. Biz de konuşarak onlarla yollarımızı ayırdık."
İSİMLER BELİRLEDİK
Çalımbay, "Transferini düşündüğümüz isimlerin listesini çıkardık. İmzaları attırmaya başlayacağız. 14-15 oyuncu kesinlikle almamız gerekiyor ki sağlam bir takımla lige başlayalım. Şu an bir yardımcımız Karadağ maçını izlemek için yurt dışında. Burada Karadağın kalecisi Mladen Bozovici izleyecek. Bütün detayları ile transferi masaya yatırıp bir an önce yol almak istiyoruz. Çok iyi düşünüp doğru karar vermemiz gerekiyor. Rizenin şartlarına uygun oyuncular seçmek zorundayız" dedi.