Ligde hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Rizespor ve Samsunspor maçı öncesinde nefesler tutulurken, tek hedef galibiyet olarak belirlendi
Ligde hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Rizespor ve Samsunspor maçı öncesinde nefesler tutulurken, tek hedef galibiyet olarak belirlendi
KAYIP İSTENMİYOR
Rizespor ile Samsunspor arasında oynanacak olan Karadeniz derbisi öncesi nefesler tutuldu. Ligde hedefini şampiyon olarak belirleyen her iki takımda galibiyet planları yapılırken zorlu mücadele saat 19.00da start alacak ve maç TRT Spordan naklen yayınlanacak. Rizespor Teknik Direktörü Engin Korukır sahalarında puan kaybı yaşamak istemediklerini ifade etti.
İSTEDİĞİMİZ GİBİ
Korukır geçen hafta Göztepespor karşısında alınan yenilgiyi Samsunspor engelini kayıpsız geçerek unutturmak istediklerini de belirterek, Taraftarlarımıza bir özür borcumuz var. Samsunspor maçını kazanarak kendimize affettireceğiz. Galibiyet dışında başka bir sonucu aklımızın ucundan dahi geçirmiyoruz. Her şey istediğimiz gibi gelişecek dedi.
TEK YÜREK OLDUM
Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın ise Rizeye kazanmak için geldiklerini ifade ederek, Ligde son iki haftada şanssız puan kayıpları yaşadık. Rizespor maçıyla çıkışa geçmek istiyoruz. Sahada 90 dakika boyunca futbol adına doğruları ortaya koyarak 3 puana ulaşacağımıza inanıyorum. Futbolcularımla tek yürek olduk diye konuştu.
RİZESPOR
Loria
Murat
Orhan
Sezer
Onur
Fahri
Hakan
Hosson
Cenk
Jallow
Kalu
SAMSUNSPOR
Soner
Kere
Ozan
Lokman
Şaban
Erdem
Musa Sinan
Hakan
Musa Aydın
Adem
Roberts
HAKEM: Serkan Çınar
Stat: Rize Yenişehir
Saat: 19.00
Yayın: TRT Spor
Jallow: Benim
maçım olacak
Rizesporun yetenekli futbolcusu Jallowdan Samsunspora gözdağı. Zorlu bir maçın kendilerini beklediğini vurgulayan yetenekli futbolcu, Artık mazeret istemiyoruz. Rizespor olarak seri galibiyetler alarak zirve yarışına ağırlığımızı koymak zorundayız. Samsunspor ile başlayacak çıkışla üst sıralara doğru yol alarak taraftarlarımızın yüzünü güldüreceğiz. Bu maç hem benim hemde takımım adına güzel geçecek şeklinde konuştu.