Teknik Direktör Rıza Çalımbay, her iki kulvarda da koşacaklarını söyledi.
ZAMAN DARALIYOR
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, lige tam olarak hazır hale gelebilmeleri için bir aylık daha sürenin şart olduğunu söyledi. Çalımbay, "Yeni bir takım olduğumuz için çok transfer yaptık. Takımda kalan arkadaşlarla sezon başı uyum süreci önemliydi. İstediğimiz şekilde de geçti. Üç maçın ikisini kazanmasını bildik. Üç maçta iyi şeyler var ama yaptığımız hatalar da var. Zamanımız daralıyor. Zaman daralmasıyla da gittikçe iyiye gidiyoruz" dedi.
LİG VE KUPADA İLERLEYECEĞİZ
Kadrodan memnun olduğunu dile getiren Çalımbay, "Bu yıl hem lig hem Türkiye Kupası hedefimiz var. Bunun zorluğunu geçen sene yaşadım. Kupada yarı finale kadar ulaştık ama çok hasarlı geldik. Bu nedenle kadromuzu daha iyi yapmaya çalıştık. Amacımız her maçtan iyi sonuçlar almak. Ummadığımız maçları kazanır veya kaybedebiliriz. Bunu bilerek hareket ediyoruz. Ligde takımlar, futbolcular, kimse kimseyi tanımıyor. Lig altıncı, yedinci haftadan sonra başlayacak" dedi.