Ligde zor günler geçiren Ç.Rizesporda nefesler tutuldu. Karadeniz derbisi için geri sayıma geçen Yeşil-Mavili takım, Trabzon maçına kilitlendi.
Spor Toto Süper Ligde pazartesi günü sahasında Trabzonsporu konuk edecek olan Çaykur Rizespor, ateş hattından bir an önce çıkmak için Karadeniz derbisinde gülen taraf olmak istiyor. İkinci yarıya Gençlerbirliği mağlubiyetiyle başlayan ve 13 maçtır kazanamayan Yeşil-Mavilerde bütün hesaplar üç puan üzerine yapılıyor.
Ligde zor günler geçiren Yeşil-Mavili ekipte Gençlerbirliği mağlubiyetiyle moraller iyice bozulurken Teknik Direktör Rıza Çalımbay da tartışılmaya başlandı. Çaykur Rizespor için hayati önem taşıyan Trabzonspor maçı Çayımbayın da kader maçı niteliğinde. Bu nedenle Rizespor cephesinde galibiyetten başka bir sonuç düşünülmüyor.
SELMAN KUTLU