Trabzonlu güreşçi Mersindeki 17. Akdeniz Oyunlarında bir numara oldu.
KOLAY OLDU
17. Akdeniz Oyunları'nda grekoromen stil finalinde Fransız Samba Diong'u ezip geçen Selçuk Çebi altın madalyanın sahibi oldu. Yenişehir Fuar Alanı C Salonu'nda yapılan mücadeleyi 2-0 kazanan Çebi Dünya ve Avrupa şampiyonluklarından sonra Akdeniz Olimpiyatlarında da bu gurura ulaştı. Mücadelenin ilk devresini 2-0, ikinci devresini ise 4-0 üstün kapatan Selçuk, karşılaşmayı da 2-0 kazanarak altın madalyaya uzandı.
ÇOK MUTLUYUM
Madalyasını Türk halkına armağan ettiğini söyleyen Trabzonlu güreşçi Selçuk Çebi, "Aslında çok da zor olmadı. Bundan çok daha zor şampiyonalar geçirmiştim. Kendi performansımı ortaya koyarak altın madalyaya uzandım. Güzel bir olay. Beni destekleyen bütün Türk halkına teşekkür ediyorum" dedi. Çalışmalarının karşılığını almasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Çebi, "Bize de yakışan buydu" diye konuştu.