Ligde Mersini yenerek kendine gelen Trabzonspor, gözünü kupaya dikti.
Avrupa vizesini almak için Türkiye Kupasını kazanmak isteyen Bordo-Mavililer, çarşamba günü Antalyaspor ile oynayacağı maçı kazanıp adını kupada yarı finale yazdırmak istiyor.
ÖNCE YARI FİNAL
Trabzonspor için Ziraat Türkiye Kupası olmazsa olmazlardan biri. Ligde hedefinin uzağında kalan ve bu nedenle Avrupa vizesi için Türkiye Kupasına sarılan Bordo-Mavili ekip, gözünü Antalyaspor ile çarşamba günü oynayacağı kritik maça dikti. Ligdeki kötü gidişine Mersin İdmanyurdunu deplasmanda 1-0 yenerek son veren Karadeniz ekibi, bulduğu bu moralle kupada da kazanıp adını yarı finale yazdırmak istiyor.
AVRUPAYA GİDEN YOL
Kupadaki son maçta Eskişehire yenilmesine rağmen gruptan çıkamaması mucizelere bağlı olan Trabzonspor, Antalya karşısında işini riske atmayacak. Bu maç öncesi Teknik Direktör Tolunay Kafkas, oyuncularıyla yapacağı görüşmelerde kupanın ne kadar önemli olduğuna değinecek. Deneyimli teknik adam, yaptığı tüm toplantılarda kupanın önemine işaret etmiş ve Avrupaya gidiş yolu olarak kupanın kazanılmasını göstermişti.