Trabzonspor'da Güneş, bazı oyuncuları kulübüde oturturken bazı oyuncuları ilk kez sahaya sürdü.
Teknik direktör Şenol Güneş, Türkiye Kupasında oynadıkları Mersin İdmanyurdu karşılaşmasında ligde görev verdiği bazı oyuncuları yedek kulübesinde oturturken, bazı oyuncuları da uzun süre sonra ilk kez sahaya sürdü. Formsuzluğu nedeniyle Şenol Güneş tarafından birçok maçta kadroya alınmayan Volkan Şen, 20 maç sonra ilk 11de sahaya sürüldü. Son olarak ligin 3üncü haftasında 2 Eylüldeki Gaziantepspor maçında ilk 11de sahaya sürülen ve ilk yarı sonunda oyundan alınan Volkan, Mersin İdmanyurdu maçıyla ilk 11e dönmüş oldu. Bu arada devre arasında 1461 Trabzondan alınan Abdullah Karmil de ilk kez Bordo-Mavili takımla bir resmi maçta ilk 11de sahaya çıktı.