Trabzon Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından 2007 yılında 1.Karadeniz Spor oyunları kapsamında yapılan tesis Trabzon futboluna ev sahipliği yapı
Sentetik Futbol Sahasının granül, kumlama ve bakımı fırçalama bakımı yapıldı. Futbol gelişiminde Trabzon da büyük rol üstlenen Yavuz Selim Futbol Sahası beş yıl aradan sonra ilk bakımı yapıldı. Bu dönem içersinde hiç bir aksaklığın yaşanmadığı saha için 10 tona yakın kauçuk kullandığı belirtildi.