Trabzonsporun Gaziantep zaferi kara bulutları dağıttı, yeniden özgüveni sağladı.
Şoktan çıktılar
Trabzonspor, Gaziantepspor karşısında alınan 4-1'lik galibiyetle bir maçtan fazlasını kazandı. Ligin ikinci yarısına Karabükspor ve Elazığ yenilgileriyle başlayan ve ardından Teknik Direktör Şenol Güneşin istifasıyla şoka giren Bordo-Mavililer Gaziantepspor galibiyetiyle üzerindeki kara bulutları dağıttı. Rakibi karşısında farka koşarak ligdeki 5 maçlık galibiyet hasretini sona erdiren Trabzonspor yeniden doğdu.
Umut aşılandı
5 maçta yaşanan 13 puan kayıpla korku tüneline doğru inişe geçen Trabzonsporun imdadına Gaziantepspor yetişti. Teknik Direktör Tolunay Kafkasın ligdeki ilk sınavında Bordo-Mavililer özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğu performansla sahadan gülerek ayrılıp taraftarlarına umut aşıladı. Gaziantep galibiyetinin ardından Avni Akerde ortaya çıkan fotoğrafta ise taraftar ile futbolcu kucaklaşması güven ortamını yeniden sağladı.
Yeni sayfa
Kafkas ile yeni bir sayfanın açıldığı Trabzonsporda yeni hedef Gaziantepspor galibiyetinin üzerine koyarak yolunda ilerlemek. Hala tehlike hattında bulunan Bordo-Mavililer hafta sonu deplasmanda oynayacağı Sivasspor maçına da büyük önem veriyor. Kafkas ve öğrencileri bu önemli sınavı da başarıyla verip güzel günlere doğru yol almak istiyor. Karadeniz ekibi Sivas ve daha sonraki maçlarını kazanıp üst sıralara tırmanmak istiyor.