SON DAKİKA
SON DAKİKA
Gümrük’te Sorun Çıkmadı
29.11.2021

Bazı gümrük kapıları vardır, girişi çıkışı sıkıntılıdır. Trabzonspor o sıkıntılı gümrüklerin birinden sıkıntısız geçerek emin adımlarla yolculuğuna devam ediyor. Trabzonspor hem ilk yarıda hem ikinci yarıda tatmin edici futbol oynamadı. Ancak bu bile eksik Karagümrük’ün hakkından gelmeye yetti. Trabzonspor, 14’üncü dakikada net bir penaltı kazandı. Kaçan penaltı çok net kaleci hatasıyla tekrarlandı. FIFA kokartlı deneyimli bir hakemin VAR’dan önce bu olayı tespit etmesi lazımdı. İyi ki VAR sistemi var. Yoksa takımların başına neler gelebileceğini görüyoruz. Dün (önceki gün) bunu Beşiktaş maçında da görmüştük.

Tekrar maça dönersek Trabzonspor, sezon başından bu tarafa aldığı sonuçla oynadığı futbol örtüşmemektedir. Bundan dolayı Trabzonspor, dönem dönem sıkıntılar yaşamaktadır ancak bütün bu sıkıntıların üstesinden takım dayanışması ve oyun anlayışıyla ayakta duruyor. Trabzonspor Karagümrük karşısında Nwakaeme’nin 45’inci dakikadaki boş kaleye mucize bir şekilde kaçırdığı pozisyondan başka net pozisyon bulamadı. Ancak Karagümrük’ün de net pozisyonları olmadı. Üstelik iki takımın hedefleri de aynı değildi. Trabzonspor daha önce de söylediğimiz gibi hem iyi oynamalı hem de kazanmalıdır. Ancak bu süreçte kazanmak çok önemli idi ve Trabzonspor da maçı kazandı. Burada Abdullah Avcı’ya birkaç şey hatırlatmak gerekir;

1- Cornelius’tan Sörloth yaratma gayretinden vazgeçmeli. Müsabakada bir şey yapmayan Cornelius sahada kalıyor, Djaniny çıkıyordu. Bence Djaniny değil de Cornelius çıkmalıydı.

2- İlk günden beri söylediğim gibi Abdulkadir Ömür orta sahaya geçtiği maçlarda hem çok iyi oynadı, hem de goller attı. Kesinlikle sakatlıklar düzelse dahi Abdulkadir Ömür kaleye yakın oynatılmalı, başka oyunculara yer açılacak diye Abdulkadir kenarda oynatılmamalı.

Trabzonspor bu aşamadan sonra özellikle Abdullah Avcı’nın hata yapma lüksü yoktur. Konu oyuncunun nerede oynatıldığı değil, Trabzonspor’un nasıl kazanması gerektiğidir. Artık kritik haftalara girilmiştir. Hedef Trabzonspor’dur. Fenerbahçe ile Galatasaray bu aşamadan sonra Trabzonspor’a her türlü baskıyı yapacaktır. Geçen hafta da söylediğim gibi Konya’nın, Alanya’nın, Hatay’ın Trabzonspor’a rakip olmayacağı kesindir. Trabzonspor’un birinci rakibi Fenerbahçe, ikincisi de Galatasaray’dır.

Yorum Yap


550

Yilmaz Sahinkaya
6 ay önce
Sadi Hoca son derece akilli ve futbolu bilen bir kisi. Aptullah Hoca'nin onun kritigine deger vrmesi Trabzonspor icin yararli olacagi kesin.
Servet Aydin
6 ay önce
Hocam size saygı duymakla beraber, takımın oyunun ile yaptığımız yorumlar doğru değil Bu yıl Trabzonspor ,oyunu istedigi şekilde oynuyor, istedigi skoru istediği an alacak oyunumuz var rakiplerin tehlikeli atakları olmuyolmuyor
toprak
6 ay önce
sadı hoca bir şeyide takdır etsenız ne olur hocalık yaptınız 26 maş ust uste yenılmezlık serınız var mı 26 degıl 10 maç var mı ve cornalyusun oyunda tutulması kafa toplarını alması set olması ayagında top tutması djanı cuma gununu dınlenerek gecırdı sakatlık rıskı var abdullah hoca en ufak ayrıntıyı duşünuyor ve karagumruk kadar olımpıyatın ruzgarıda sorundu wkamenın kaçardıgı golde topun hızını nasıl artırdı wkame dırege vurmamak için o golu atamadı sakatlıktan ıyıdır bız mutluyuz huzurluyuz uzulenler bellı
ŞAHİN
6 ay önce
Tekelioğiu Sen hala daha karagümrükten sorun çıkmasını bekliyorsun ne kadar art niyetli olduğun belli oluyor sen kendini hoca diye satmaya çalışıyorsun fakat kimse yemiyor bu güne kadar hiç bir başarın yokken başarılı insanları çekemiyorsun eğer sözlerinin bir drğer kazanmasını istiyosan al bir takım çalıştır başarılı ol ondan sonra konuşma hakkın olsun kimse seni dinlemiyor bunu bil.
İsmet Karbuz
6 ay önce
Sizin eleştirilerinizin iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Tek bir örnek vereyim; Abdülkadir Gs maçında oyundan alınınca; 15 senede kazandık 25 dakkada kaybettik yorumun kesinlikle ard niyetliydi. Sen olsaydın o çocuğu tekrar kazanamazdık…

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap