Sinema dünyasında adeta Karadeniz rüzgarı esiyor. Bölgede çekilen birbirinden iddialı yapımlar gerek konuları gerekse oyuncuları ile izleyicilere keyi
Sinemaseverler bu sezon iddialı Karadeniz bölgesi yapımlarıyla keyifli anlar yaşayacak. Ordu’da çekilen ve vizyona girdiği günden bu yana izleyiciyi komediye boğan, Gökçe Özyol’un başrolünde olduğu "Şip Şak Anadolu"nun ardından bölgede çekilen filmler birbiri ardına vizyona girmeye hazırlanıyor. "Sümela’nın Şifresi" ve "Moskova’nın Şifresi"nin yönetmeni Adem Kılıç’ın yönetmenliğinde "Oflu Hocanın Şifresi" önümüzdeki ay beyaz perdedeki yerini alacak. 31 Ekim’de izleyici ile buluşacak filmde "Oflu Hoca" rolünü Çetin Altay üstleniyor. Ahmet Kural da "Oflu Hoca’nın Şifresi"nde rol alıyor.
İzlenme rekorları kırması beklenen bir diğer iddialı yapım ise "Yağmur-Kıyamet Çiçeği". Trabzonspor, Kazım Koyuncu ve Çernobil’i anlatan ve 7 Kasım’da beyaz perdeyle buluşacak filmin yönetmenliğini Onur Aydın yapıyor. Filmde Kazım Koyuncu'yu ise Engin Hepileri canlandırıyor. 2015’te ise 23 Ocak tarihinde "Sebahat&Melahat" izleyicilerle buluşacak. Komedi tufanı yaşatacak filmde Sebahat ve Melahat karakterlerine Seymen Aydın ile Adem Yılmaz hayat veriyor.