Yusuf Kazdalın ailesi, yaptırılan boş mezarın başında bir gün bulunacağı ümidi ile göz yaşı döküyor.
Trabzonun Of ilçesinde 5 yıl önce kaybolan ve bir daha haber alınamayan Yusuf Kazdalın ailesi, Yusuf için yaptırılan boş mezarın başında bir gün bulunacağı ümidi ile göz yaşı döküyor.
Türkiyedeki kayıp çocuk vakalarından bir tanesi de Trabzonun Of ilçesinde yaşanıyor. Beş yıl önce 9 yaşındayken çöp dökmek için evinden ayrılan Yusuf Kazdaldan bir daha haber alınamadı. Ofta aylarca sürdürülen arama çalışmaları sonuç vermedi. Konu ailesi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Güle iletildi. Devletin zirvesinden verilen talimatlar ve takipler de sonuç vermedi. Oğullarının evlerine geri döneceği umudu ile yaşayan aile. oğullarına dair yüreklerine biraz olsun su serpmesi için gıyabi bir mezar da oluşturdu. Yusufun babası Tahir Kazdal ve annesi Esma Kazdal bu boş mezarın başında göz yaşı dökerek oğullarının bulunması için dualar ediyorlar. Acılı baba mezardaki yabani otları yolarken, oğlu diye boş mezar ile konuşuyor. Mezar taşında ise Yusufun doğum tarihi kısmında 2000, ölüm tarihi kısmında ise kayıp yazıyor.
Acılı baba oğlunun bir gün döneceğinden emin olduğunu belirterek, Oğlum kaybolalı 5 yıl oldu. Oğlumun Türkiyede olmadığını düşünüyorum. Oğlumun ilanının dünya çapında duyulmasını istiyorum. Türkiyede olsaydı bulunurdu. Konuyla ilgili Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Yardım istedik. Yinede bulunamadı. Kanaatim yurt dışına kaçırıldığı yönündedir. Rabbim bize sabır verdi bekliyoruz. Oğlumun bir gün döneceğine eminim dedi.
SAVCININ KUŞKUSU MEZAR KAZDIRDI
Kazdal Ailesi 5 yılda çok büyük üzüntüler yaşadıklarını, bu üzüntülerin yanı sıra bir de garip uygulamalarla karşılaştıklarını söyledi. Geçmişte Ofta görev yapan bir savcının oğulları için yaptırdıkları mezarı açtırdığını belirten aile Aranan oğlumuzu gömmüş olabileceğimiz ihtimali üzerine boş mezarını kazdırma talimatı verildi. Talimat üzerine mezar kazıldı. Bizim acımızı yaşamayan bilmez, anlayamaz. Bizim çocuğumuzu gömmüş olabileceğimizi bile düşündüler. Geldi mezarı kazdılar. Bu bizi çok üzmüştü şeklinde konuştu. Acılı anne Esma Kazdal 5 yıldır süren evlat hasretlerinin hiç dinmediğini ifade ederek oğlu için yapılan arama çalışmalarının yetersizliğinden yakındı. Acılı anne, Beş yıldır biz ölüyüz. Sadece gömülmedik. Böyle bir hayat yaşıyoruz. Devlet idarecileri Ofa geldiklerinde halka sesleniyorlar. Ama benim Yusufum için kimse seslenmiyor. Kaybolan başka çocuklar için her yer aranıp taranıyor. Kayseride üç çocuk kayboldu. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Kayseri elekten geçirildi ve çocuklar bulundu. Benim Yusufum için aynı çalışmalar yapılmadı ifadelerini kullandı.