Bu sezon birçok maçta Trabzonsporu ipten aldı.
Trabzonsporda başarılı file bekçisi Onur Recep Kırak yine el üstünde. Gaziantepspor karşılaşmasının henüz başında mutlak golleri önleyen Onur, alkışların en büyüğünü aldı. Bu sezon birçok maçta Trabzonsporu yaptığı kurtarışlarla adeta ipten alan Onur, Gaziantep karşısında da yaptığı kurtarışlar sonrası takım arkadaşlarının uyanmasını sağladı.
Karşılaşma sonrası Onuru ilk olarak Teknik Direktör Tolunay Kafkas tebrik ederken takım arkadaşları da yaptığı kurtarışlardan dolayı başarılı file bekçisini kutladı. Onur yaptığı kurtarışlarla taraftarların da gönlünü bir kez daha fethederken A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcıya da gereken mesajı yolladı.