Bu sezon ligde deplasman galibiyeti bulunmayan Orduspor, Kayseri deplasmanından zaferle dönmenin hesaplarını yapıyor.
GALİBİYETİ YOK
Gençlerbirliği galibiyetiyle 9 maçlık suskunluğunu bozan Orduspor, yarın deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçında da ligdeki ilk deplasman galibiyetini almakta kararlı. Bu sezon dış sahada oynadığı 10 karşılaşmada 6 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 6 puan toplayan Mor-Beyazlılar Kayseri karşısında 3 puana kilitlendi.
MORALLER YÜKSEK
Sezona Avrupa hedefiyle başlayan ancak bu hedefinin uzağında kalan Orduspor, zorlu deplasmanda, Gençlerbirliği galibiyetiyle yakaladığı çıkışı sürdürmeyi ve ligde üst sıralara doğru yükselişe geçmeyi hedefliyor. Morallerin yüksek olduğu Mor-Beyazlı ekipte bütün hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor.