Trabzon Sanatevi üyesi olan Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği, Roland Toporun yazdığı, çevirisini Esen Özmanın yaptığı, İbrahim Gürsoyun yönettiği "M
Günümüzde de göçmenlerin yaşadığı sorunlar halının altına süpürülen kir gibi gözlerden uzak tutuluyor. Oyunda her bireyin ayrı ayrı yalnızlıkları, sevinçleri ve üzüntüleri kara mizah tarzıyla görünür hale geliyor ve globalleşmenin yarattığı değerlerin ciddi bir eleştirisi olarak karşımıza çıkıyor.
Trabzon Şehir Tiyatrosu oyuncularından Adnan Akyüz, Zeki Kanber, Çağla Karamehmet, Ahmet Parmak ve Nil Sönmezin rol aldığı oyun nisan, mayıs ve haziran aylarında oynanmaya devam edecek. Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde oynanan oyunun tarihleri ise şöyle: 13 Nisan Cumartesi 28 Nisan Pazar, 22 Mayıs Çarşamba- 29 Mayıs Çarşamba, 1 Haziran Cumartesi ve 10 Haziran Pazartesi.