Çalımbay, arkadaşımız Özer Çalıka kendilerini zorlu bir sürecin beklediğine dikkat çekti.
Teknik direktör Rıza Çalımbay, kampı ziyaret eden arkadaşımız Özer Çalıka ikinci yarıya dair umutlarını anlatarak kendilerini zorlu bir sürecin beklediğine dikkat çekti. Spor Toto Süper Ligde ilk yarıyı düşme hattının hemen üstünde tamamlayan Çaykur Rizesporda ikinci devre için beklentiler çok yüksek. Teknik patron Rıza Çalımbay, futbolcularını ikinci yarıda ki zorlu maratona hazırlarken yapılan transferlerinde takıma çabuk uyum sağlaması için elinden geleni yapıyor.
Takıma katılan yeni isimlerle ikinci yarı öncesi güçlerini arttırdıklarını belirten Çalımbay, İlk yarıda sakatlıklar ve alternatif eksikliği çok canımızı yaktı. Bunun önüne geçmek için gerekli takviyeleri yaptık. Aramıza katılan arkadaşlarımız bize ciddi güç katacaktır. Camiamızın içi rahat olsun ikinci yarıda her şey çok daha iyi olacak dedi.
Kendilerini çok zorlu bir maratonun beklediğini belirten deneyimli teknik adam, İlk yarıda tüm kredimizi tükettik. Artık bizim için her maç final niteliğinde. Bulunduğumuz konumdan bir an önce uzaklaşmak ve üst sıralara tırmanmak istiyoruz. Bunu başaracak donanıma ve oyuncu grubuna sahibiz diye konuştu.
İkinci yarıda her takımın kendi hedefince mücadele edeceğini belirten Çalımbay, İkinci yarıda haftalar ilerledikçe çember daralacak. Her takım adına tüm maçlar daha farklı anlamlar kazanacak. Bu nedenle bundan sonrası bizim için sırat köprüsü. Taraftarımızın desteğiyle ikinci yarıda ki zorlu maratonun üstesinden geleceğiz dedi.