Çalımbay, Trabzonspor karşılaşmasına adeta 1-0 yenik başladıklarını ifade etti.
YENİK BAŞLADIK
Trabzonspor karşılaşmasına adeta 1-0 yenik başladıklarını ifade eden Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Karadeniz derbisine iyi başlayamadık ve ikinci dakikada yediğimiz gol oyun planımızı bozdu. Beraberliği yakaladık ama ikinci yarının hemen başında yediğimiz gol yine işlerimizi zorlaştırdı. Maçta hatalarımız olmasına rağmen iyi işler yaptık. Bizden farkları, lig tecrübesi ve uluslararası tecrübeli oyuncuları olması. Tecrübe galip geldi" dedi.
ZOR MAÇ OLACAK
Çalımbay, hafta sonu Kayseri Erciyesspor karşısında işlerinin kolay olmayacağına dikkat çekerek, "Kayseri Erciyesspor iyi bir kadroya sahip. Lig tecrübesi olan kaliteli oyuncuları var. Kadroları güçlü. Zor maç olacak. Ligde kolay maç yok. İç saha maçlarını iyi bitirmemiz lazım. Bitireceğimize de inanıyorum çünkü bizim en büyük desteğimiz taraftar olacak. Biz de onları mahcup etmeyeceğiz" diye konuştu.
HAZIR DEĞİLİZ
Kadro yönünden lige hazır olamadıklarını, takımın geç kurulması nedeniyle diğer takımlara göre daha geriden gittiklerini anlatan Çalımbay, şunları söyledi: "Sakat arkadaşlarımız var. Kweuke cezalı ve cezası daha dolmadı. Tam hazır olmayan arkadaşlarımız var. Kayseri Erciyesspor maçının ardından lige verilecek ara işimize yarayacak. Bütün oyuncuların hazır hale gelmesi için ara çok önemli. Aranın ardından bambaşka bir Çaykur Rizespor olacak."