Çalımbay, ilk 10u öncelikli hedef belirledi ve başarı için dikkat çekti.
Selman KUTLU
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizesporda Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Türkiye Kupası'nda tur atladıkları için mutlu olduklarını ancak kupada yollarına devam etmeleri için kadrolarının geniş olması gerektiğini belirtti. Çalımbay, "Ligde kalıcı ve ilk on içerisinde olmak istiyoruz. Bunun için kadromuzu genişletmeliyiz. Ligi ve kupayı ayrı kadro ile götürmeliyiz. Aksi takdirde ligde zorlanırız. Bunun için devre arasında kadromuza takviye yapmalıyız" diye konuştu.
KAPASİTELERİ ARTMALI
Galatasaray maçının ikinci yarısında iyi oynadıklarını vurgulayan başarılı teknik adam, "Bazı arkadaşlarımızın kapasitelerini artırmalıyız. Oyunda suskun, sonucu kabul edici futbolcular istemiyorum. Zorlu lig yarışını iyi yerde bitirmek istiyorsak Galatasaray maçının ikinci yarısındaki oyunun üzerine çıkmalıyız. Bunun için oyuncu takibimiz devam ediyor. Eksiklerimizi devre arasında gidermek istiyoruz. Kesinlikle takviye yapmalıyız" şeklinde konuştu.
DİSİPLİNDEN KOPMALIYIZ
Hafta sonu oynayacakları Medicalpark Antalyaspor maçının çok zor geçmeye aday bir maç olduğunun altını çizen Çalımbay, "Rakibimiz, oynamayı seven, tecrübeli futbolculardan kurulu, deplasmanlarda çok iyi oynayan bir ekip. Antalya maçında ne olursa olsun oyun disiplininden kopmadan oynamalıyız. Taraftarımıza bu maçta büyük görev taşıyor. 90 dakika sahada mücadeleyi bırakmamamız gerekiyor. Bunun için taraftarımızla bütünleşmeliyiz. Takımın uyumu ve oyundan kopmamaları çok önemli" dedi.