Çalımbay, sezon başından beri süre gelen defans hatalarının mağlubiyetin hazırlayıcısı olduğunu söyledi.
Sivas deplasmanında 3-1 mağlup olarak kötü gidişini sürdüren Çaykur Rizesporda Teknik Direktör Rıza Çalımbay, defans hatalarının canlarını çok yaktığını belirterek, Çok değişken bir maç oldu. Ancak sezon başından beri süre gelen sıkıntımız sürdü. Defans hatalarından gelen gol tüm oyun düzenini bir anda değiştirdi. Ancak karşılaşmanın hakemi de anlamsız bir penaltı vererek gardımızı düşürdü dedi.
Çalımbay, Öne geçtik, maç istediğimiz şekilde gidiyordu. Sivasspor istediğimiz şekilde oynuyordu. Ancak yapılan defans hatalarıyla birden bire gol gelişti ve sonuç böyle oldu. Cernatın oyundan çıkması bizi olumsuz etkiledi. Topu tutan oyunu yönlendiren bir isimdi. Maçın geneline baktığımızda bizde öne geçebileceğimiz pozisyonlar bulduk. Ancak oyunun kritik anlarında gelen defans hatalarıyla sonuç böyle oldu dedi.