Trabzon Valisi Öz, Sanatevi yönetimini kabul etti.
Kültür-sanat alanında faaliyet gösteren derneklerin bir arada bulunduğu Trabzon Sanatevinin yürütme kurulu üyeleri Trabzon Valisi Abdil Celil Özü ziyaret etti. Ziyarette Trabzon Sanatevi Derneği Başkanı Adnan Taç ve yürütme kurulu üyeleri hazır bulundu. Görüşmede, Trabzonun kültür-sanat alanındaki dinamizmi konuşuldu, Öze Sanatevini tanıtan ve genel durumunu anlatan bir dosya sunuldu, yapılanması ve işleyişi ile ilgili bilgi aktarıldı.
Sanatçılarla samimi bir ortamda geçen ziyarette konuşan Vali Öz; Trabzonun kültür ve sanat alanında zengin bir altyapıya sahip olduğunu, kültürel ve sanatsal mirasın, özellikle el sanatlarının korunarak günümüze kadar taşınabilmesinden mutluluk duyduğunu belirtti. Vali Öz, Trabzon Sanatevinin platform anlayışı ile farklı sanat dallarını temsil eden derneklerle bir arada olmayı başarmış olmasının güzel ve güçlü bir dayanışma örneği olduğunu söyledi.