Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binası temel atma töreninin ardından Gülben Ergen konser verdi.
Samsunun Tekkeköy ilçesinde belediye yeni hizmet binası temel atma töreninin ardından yeni Yaşar Doğu Spor Salonunda Gülben Ergen sevenleriyle buluştu. Ergenin konserinden önce Yayla Geriş İlköğretim Okulu Halk Oyunları Grubu ve Karadeniz şarkılarıyla Kaptan Yılmaz sahne aldı. Ardından sahneye çıkan Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Bugün Tekkeköyün bayramıdır. Birçok dev esere imza atmamıza rağmen bugün Tekkeköy bugünü ve geleceği için çok önemli olan belediye hizmet binasının temel atma törenini gerçekleştirdi. Karadenizin en güzel belediye hizmet binasını Tekkeköye kazandıracağımız için mutluyuz. Tekkeköy bu ihtişamlı süper mimarisi ile Karadenizde ismi dahi bilinmeyen bir ilçe iken, Samsun Ordu Karayolunun en güzel yerinde konuşlanarak budan sonraki süreçte hepimizin gelecek nesillere gururla anlatıp, övünerek bahsedeceği Tekkeköy Belediyesi hizmet binası sadece bugüne değil gelecek 50 - 100 yılın nesline hizmet edecektir. 17 ay sonra bu binayı bitirdiğimiz zaman bunun açılış kurdelesini de muhteşem törenlerle 19 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştireceğiz.
Karadenizde Tekkeköy nerede? diye sorulan ve hak etmeyen tanıtımlarda bulunan bu Tekkeköyümüzü belki modern binamız tanıtacak ama Tekkeköy ilçemiz bundan sonra tüm dünyayı Tekkeköy Mağaraları ve yakın zamanda yapacağımız Tekkeköy Arkeoloji binamızı sadece Karadeniz değil, Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlerde Tekkeköyün amblemleri dalgalanacak, tüm Türkiyeyi Tekkeköye davet edecektir. Şimdiden Tokyo Büyükelçimiz ile görüşmelerimiz devam ediyor. Japonya, İtalya ve Brezilya gibi dünyanın turizm başkentlerinde de Tekkeköy Mağaraları ve müzesi ile amblemi devam edecektir dedi.
Konuşmaların ardından ünlü sanatçı Gülben Ergen sahne aldı. Hayranlarını sevilen parçalarıyla coşturan Ergen, Tekkeköylülere unutulmaz bir gece yaşattı. Gülben Ergenin konserinin bir kısmından sonra Başkan Tekin, Ergene çiçek ve 55 sırt numaralı Tekkeköy Belediyespor forması hediye etti. Pop müziğin sevilen sanatçısı Gülben Ergende konserinin geri kalan kısmını Tekkeköy Belediyespor formasıyla sürdürdü. Gülben Ergenin konserine Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekinin yanı sıra, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Tekkeköy Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.